(1963-) Annabel Karmel Nagy-Britannia első számú babaétrend-szakértője, 22 bestseller kötet szerzője, aki maga is háromgyermekes édesanya. Annabel könyvei több mint 4 millió példányban keltek el világszerte. 2011-ben a legsikeresebb könyvének, a Babaétrendnek a 20 éves évfordulóját ünnepeltük.
Bella Mackie a Guardian, a Vogue és a Vice számára írt cikkeket. Ez az első könyve.
Agatha Christie (1890‒1976) angol írónő, „a krimi koronázatlan királynője”, akinek a nevét az egész világ ismeri. Több mint száz regényt, elbeszélést, színdarabot és rádiójátékot írt. Könyveit milliárdos példányszámban olvassák a világ összes nyelvén, ezzel ő a világirodalom legolvasottabb szerzője, William Shakespeare mellett.
Színpadi darabja, a The Mousetrap (Egérfogó) tartja az első előadást követően leghosszabb időn át játszott előadás rekordját, elsőként 1952-ben mutatták be az Ambassadors Theatre-ben Londonban, és még ma is játsszák. Mary Westmacott álnéven romantikus-lélektani regényeket is írt, melyek igazi irodalmi csemegének számítanak.
Dave Itzkoff író, a The New York Times kulturális újságírója. Filmekről, televíziós műsorokról, színházi előadásokról, zenéről publikál cikkeket.
Dr. Dean Burnett neurobiológus, tapasztalt oktató és előadó, blogger, valamint a The Guardian és más mainstream kiadványok rendszeres publicistája.
Eran Segal, PhD, számítógépes biológus, a Weizmann
Tudományos Intézet professzora, aki számos
díjat és kitüntetést nyert el. Az egész világon tart
előadásokat, és több mint 120 tudományos cikke
jelent meg vezető tudományos szaklapokban.
Winnipegben, Kanadában dolgozik, ahol a környék egyik legjelentősebb kisállatrendelőjét irányítja. Ezenkívül blogot vezet, és rengeteget utazik.
"Gasztroenterologusként 1986 óta gyógyítom a betegeket, a növényi rostok nagy kedvelője és gyakorlati vizsgálója, alkalmazója vagyok szintén évtizedek óta.
Amerikai író. Világhírét a 2006-ban írt Ízek, imák, szerelmek emlékirata hozta meg, amely 2010 júliusában már 180. hete szerepelt a The New York Times bestsellerlistáján. 2010-ben ugyanezen címmel filmet is készítettek a történetből.
(1974- ) Holland írónő, a nemzetközi szinten is nagy sikert aratott Anya, kérlek meséld el… c. könyv szerzője. Jelenleg Delfben él a párjával.
Farkas Wellmann Endre 1975-ben született, József Attila-díjas költő, szerkesztő. Magyar-néprajz és antropológiát végzett, komplex kultúrakutatás szakon szerezte mesterfokú diplomáját Kolozsvárott.
Francesco Totti (Róma, 1976) 1993. március 28-án mutatkozott be a Serie A-ban. Húsz évig volt a Roma kapitánya, második az olasz bajnokság gólszerzőinek örökranglistáján, és egy klub színeiben ő szerezte a legtöbb gólt a Serie A-ban.
Gill Sims első regénye, a Hát persze hogy iszom!!! Nagy-Britanniában a sikerlisták élén szerepelt 2017-ben. Az írónő Skóciában él férjével, két gyermekével és az engedetlen terrierrel, Judgyval, aki hamar bebizonyította, hogy ő az úr a házban.
Hedvig Montgomery (sz. 1968) az Oslói Egyetemen szerzett pszichológusi végzettséget, magánpraxisát 1999 óta vezeti. Család- és párterápiára szakosodott.
JAMES REDFIELD szerző egészen fiatalon kezdett érdeklődni a spiritualizmus iránt. Egyetemi évei alatt megismerkedett a keleti filozófiákkal, majd 15 éven keresztül terapeutaként dolgozott. Ez alatt került kapcsolatba a New Age mozgalmakkal, s dolgozta ki a saját spirituális elméletét.
Jean-Gabriel Causse, a Párizsban és Tokióban élő színdizájner a színeket nemcsak esztétikai szempontból közelíti meg, hanem számításba veszi azok ránk, az érzékelésünkre, viselkedésünkre gyakorolt hatását is. A negyvenöt éves férfi a Francia Színbizottság tagja, színnel kapcsolatos eseményeket szervez, Japánban az Onward textilcsoport munkáját segíti, valamint tervezett már színdekorációt egy pszichiátriai klinikának is. Mindezek mellett a szerző szakterülete a magánlakások, boltok belsőépítészete, a textilipar színeinek és különféle áruk csomagolásának megtervezése. A színek hatalma 2014-ben jelent meg Franciaországban, és komoly ismertséget hozott a kreatív szakember számára.
(1961- ) Számos irodalmi díjat besöprő angol bestseller író, a Labirintussal ő tudhatja magáénak 2006 legsikeresebb könyvét. A trilógia második darabja a magyarul szintén nálunk megjelent A kripta, a harmadik regény megjelenés alatt áll. Mosse a közéletben is aktív: a BBC tévécsatornán irodalmi talk show-t vezet és társalapítója az Orange-díjnak, melyet kiugróan tehetséges női szerzőknek ítélnek oda.
(1999- ) Kováts Laura Rozália koraszülött babaként jött a világra, és egy fertőzés utóhatásaként vízfejűséget diagnosztizáltak nála, így születése óta beültetett sönttel éli a mindennapjait. Hamar meg kellett tanulnia, hogyan küzdjön az életéért, illetve együtt kellett élnie a tudattal, hogy a többi gyerek számára szinte észrevétlenül elsajátított képességek - mint járni, ülni, később írni vagy számolni - neki komoly kihívást jelentenek és speciális fejlesztéseket kívánnak. Az elmúlt években többször felmerült benne a kérdés: miért pont velem, miért így történtek a dolgok? Különleges életútjáról első, Belső tenger - Rozi igaz története című könyvében ír, amely a szövegértésben akadályozottak számára úgynevezett KÉK összefoglalóval is kiegészült.
(1924‒2003) Lengyel származású amerikai író, számos elismert történelmi regény szerzője. A II. világháború után kezdett írni, háborús „élményeit” a tengerészgyalogság rádiósaként szerezte. Regényeiből számos fontos huszadik századi jelenséget és eseményt ismerhetünk meg, a zsidó állam létrejöttétől az írországi felkelésekig. A valóságos történelmi tényeket különleges módon keveri kitalált figuráinak életével. Több bestsellert írt, melyeket meg is filmesítettek, például az Exodus Paul Newman főszereplésével.
Lotta Sonninen Finnországban él. Számos könyvön dolgozott szerkesztőként és fordítóként.
Marlo Morgan 1937-ben született amerikai író. Első könyve, a Vidd hírét az Igazaknak 31 héten keresztül vezette a New York Times bestseller listáját, majd az amerikai sikert követően 24 nyelvre fordították le, köztük magyarra is. Híres regényének méltó folytatásaként 1998-ban Vidd hírül az Örökkévalónak címmel újabb kötete jelent meg, amely szintén megtalálható a Partvonal Kiadó kínálatában.
„Azoknak az olvasóimnak, akik csupán szórakozást keresnek soraimban, azt kívánom: olvassák könyvemet élvezettel, aztán felejtsék el, mint afféle könnyű előadást. Ha a mesét keresik benne, nem fognak csalódni: azt kapják, amit vártak. Ám aki fogékony rá, tisztán megérti majd az üzenet szavát. És nemcsak az eszével, de érezni fogja a zsigereiben, a szívében, és minden porcikájában.”
Mattias Edvardsson írói karrierje mellett középiskolai tanárként dolgozik.
Paolo Condò Triesztben született 1958-ban. 1981-től dolgozik hivatásos újságíróként az Il Piccolo című lapnál, a Gazzetta dello Sport tudósítójaként hét labdarúgó világbajnokságon és öt Európa-bajnokságon, valamint két olimpián,nyolc Giro d’ Italián és számos más sporteseményen volt jelen. 2015-től a Sky Sport munkatársa.
Holford úttörőnek számít a táplálkozás területének újszerű megközelítésében, a témában több mint 30 kötet fűződik nevéhez. Évtizedek óta bestseller szerzője és vezető szóvivője a táplálkozási és mentális egészségügyi problémáknak, és tanácsait olyan brit országos napilapok idézik rendszeresen, mint a Daily Mail vagy a Guardian. Vallja, hogy a folyamatos gyógyszerszedés helyett a megfelelő táplálkozással számos egészségügyi probléma elkerülhető, a meglévő tünetek pedig enyhíthetők. 1984-ben megalapította az Optimális Táplálkozás Intézetét (Institute for Optimum Nutrition), amelynek célja a helyes táplálkozással kapcsolatos tájékoztatás és kutatás előmozdítása.
Paul Hollywood akkor robbant be a köztudatba, amikor zsűriként szerepelt a Sütimester című brit televízióműsorban.
Süskind (1949 - ) hírnevét A parfüm - Egy gyilkos története című regénye alapozta meg, melyből több filmváltozat is készült. Írásmódja már-már ijesztően finom. Köznapi élete rejtély, több irodalmi díjat is visszautasított már. A Sommer úr története óta nem írt újabb regényt, pedig a 91’ óta mindenki erre vár. Mi is.
Peter Mayle írt könyvet kutyákról, a reklámról,
az élet dolgairól gyerekeknek, de kedvenc témája
mindig Provence maradt, részben annak a helyi
szokásnak köszönhetően, amely szerint az íróknak
is abba kell hagyniuk a munkát, hogy nyugodtan
megebédelhessenek.
Rachel Hollis sikerkönyvek szerzője, televíziós személyiség, keresett szónok és a nőknek nívós digitális tartalmat nyújtó Chic Media alapítója és elnök-vezérigazgatója.
Rácz Laura Rebecca kulturális újságíró, a Közelítő – Közelről nem is ijesztő blog alapítója. Diplomáját az ELTE jogi karán szerezte, majd újságírói tanulmányait a Komlósi Oktatási Stúdióban folytatta. Első nagy társadalmi projektjének ez a könyv a gyümölcse. Cikkei saját blogján kívül a WMN-en, a ContextUson és a BorPortrén olvashatók. Versei, novellái jelentek meg magazinokban, antológiákban. Nagy étvágyú kultúrafogyasztó, szenvedélyes utazó. Első könyve a Tudatosan gyermektelenek.
Rebecca Meldrum (azaz Mrs Meldrum) gyermekneveléssel foglalkozó és életmód vlogger, ezen kívül három lány édesanyja. Korai éveit Yorkshire-ben töltötte, de Skóciában nőtt fel és ott is alapított családot.
Richard H. Pitcairn, DVM, PhD a kaliforniai Davis Egyetemen és a Washingtoni Állami Egyetemen szerzett diplomát állatorvosként.
(1926 – 1992) amerikai író, aki lassan jól megérdemelt helyére, a klasszikusok közé kerül. Hírnevét a fojtogató légkörű A szabadság útjaival alapozta meg, melyből nem kevésbé borzongató film készült. Tehetségét generációjának jelentős szerzői, Vonnegut és Tenessee Williams méltatták. Realizmusát, kíméletlen iróniáját sok fiatal, angolszász író próbálja utánozni ma is.
Sarah Rose újságíróként tevékenykedik, emellett a Legendás lányok: Kémnők titkos története a II. világháborúból és a kritikák által is elismert For All the Tea in China: How England Stole the World’s Favorite Drink and Changed History című könyvek szerzője.
Soren Sveistrup író és producer 1968-ban született Dániában. A Koppenhágai Egyetemen szerzett BA diplomát irodalomból és történelemből, emellett forgatókönyvírást is tanult a dán Nemzeti Filmiskolában (National Film School).
Sólyom Anna Budapesten született, 2012 óta Barcelonában él. Filozófus, és az írás mellett testalapú stresszcsökkentő módszerekkel, mindfulnesszel és biodinamikus craniosacrális terápiával dolgozik. 2012-ben jelent meg magyarul Párnafilozófia című esszéje, spanyolul 2018-ban kezdett publikálni. A spanyol mellett hollandul és portugálul olvasható A mindennapi élet mágiájának kicsiny kurzusa (Pequeno curso de magia cotidiana) című kézikönyve, míg a Kapcsolódj vissza a testedhez (Reconecta con tu cuerpo) című írása idén jelenik meg cseh nyelven. A Macskabár (Neko Café) az első regénye, amely több mint 12 nyelven jelent meg Laura Stagno illusztrációival, többek között franciául, németül, görögül, olaszul és portugálul.
STEIGERVALD KRISZTIÁN a múlt évezred legvégén, 1999-ben szerezte meg közgazdász diplomáját.
Steve Biddulph (1953- ): ausztrál pszichológus, családterapeuta, előadó. Legismertebb könyve, a Hogyan neveljünk a fiúkat? (Raising Boys) először 1978-ban jelent meg, azóta több tucat nyelvre fordították és szerte a világon elismeréssel adóznak neki. A kultikus sikerű könyv újabb és újabb kiadásokat él meg, melyeket a szerző folyamatosan frissít. További könyvei a Hogyan neveljük a kicsiket? és az előkészületben lévő, várva várt Hogyan neveljük a lányokat? Jelenleg Tansmániában lakik.
Diplomáját 1965-ben, a Duke Egyetemen szerezte, majd a tengerészethez ment. Házasságkötését követően New Yorkba költözött, ahol a Benton & Bowles kiadónál helyezkedett el. Válásuk után sokáig egy furgonban lakott, és mindenfelé, mindenféle munkákat elvállalt: volt traktorvezető Kaliforniában, iskolai tanító New Orleans városában, olajmezőkön dolgozott Louisianában, sőt, gyümölcsöt is szedett Washington államban. Közben megírt három novellát is, amelyek soha nem láttak napvilágot. Miután a harmadikat is megsemmisítette, 1980-ban, New Yorkban pénzfeldobással döntötte el, hogy marad az írói pályán.
A következő 15 évben 34 színművet írt, némelyiket alá sem írta, sőt, több olyan is van, amelyekből ismert film készült. Híressé azonban ókori görögökről szóló könyvei tették: végre meghozták számára az írói elismerést. Művei szerepelnek a tengerészet és katonai akadémiák kötelező olvasmányai között.
2003-ban Spárta tiszteletbeli polgárává avatta Steven Pressfield-et.
(1917–2012) dán háborús szerző, a műfaj legismertebb képviselője. Saját elmondása szerint volt koncentrációs táborban, egy büntető ezred tagjaként pedig szinte az egész európai hadszínteret bejárta. Hassel olvasótábora jelentős, több országban rajongói fórumok vitatják valódi múltját, illetve elemzik a regények cselekményét, kedvenc részeiket, szereplőiket.
Tanja Dusy akkor érzi magát a legjobban, ha a konyhában süröghet-foroghat.
Tizenöt éve ír szakácskönyveket, és hosszú ideig szerkesztőként is dolgozott.
Tim Peake az Európai Űrügynökség (ESA) asztronautája.
(1947- 2013) az irodalmi thriller atyjaként számon tartott világhírű író számos regényéből – Vadászat a Vörös Októberre, Férfias játékok, A rettegés arénája, Végveszélyben – sikeres hollywoodi film készült. Tom Clancy, aki a hadtörténet, a hidegháború és a napi politika aktív ismerője volt, műveiben a részletekbe menő és hiteles hírszerzői/katonai világ bemutatásával szerzett nevet magának. A New York Times bestseller írója 2011-ben megjelent regényét (Against all enemies; Egy mindenki ellen) Peter Telep közreműködésével írta, melyben az alvilág köreibe beépülő Moore ügynök újszerű képességekkel lép fel a modern kor kihívásai ellen. 2012-ben napvilágot látott újabb regénye, a Locked On (Célkeresztben) magyarul a Partvonalnál 2013 karácsonyára jelent meg, és ebben ismét jól ismert főhősét, Jack Ryant lépteti fel. A legutóbbi hazai kiadás megjelenése előtt nem sokkal, 2013 októberében Tom Clancy váratlanul elhunyt, legalább még két kiadatlan regényt hagyva hátra a magyar olvasóknak. A két utolsó regény kiadásának előkészületei folyamatban vannak.
Vanessa Schneider a Le Monde szerzője és riportere. Ebben a szerepében másokról ír, de néha mesél magáról is egy kicsit.
|
|